אורלי מואיגר אביגדור

עורכת דין ומגשרת

הסכמי פירוד

גירושין מנקיסיסט 

רובנו לא נבין מהי זוגיות לצד אדם בעל הפרעת אישיות נרקיסיסטית.

ייתכן שאתם עובדים עם אדם בעל הפרעת אישיות נרקיסיסטית ואתם כלל לא מודעים לכך ויתרה מכך אתם אף מעריצים את האישיות הכובשת שלו שהרי, נרקיסיסט מתאפיין ב"קסם" אישי, אסרטיביות והוא משוכנע ומשכנע שהוא האדם הכי מדהים עלי אדמות, יחיד ומיוחד ולכן יש לתת לו עדיפות – כי הוא מעל כולם.  

אולם, כמו שהוא משקיע בלהרשים ולכבוש אחרים כך, בבית הוא משקיע בלהקטין אותך!

מתחת למעטה הנוצץ של הנרקיסיסט מסתתר אדם חסר אמפתיה ורגשות, קנאי, לעולם לא לוקח אחריות, לא מתנצל, שתלטן, שקרן בלי למצמץ, פועל במניפולציות רגשיות למילוי הצרכים שלו, מציג עצמו כקורבן, בעל רוע. 

מה גורם לנו ללכת שבי אחרי נרקיסיסט?

הכרת נרקיסיסט – הכרת את האביר עם הסוס הלבן.

עם נרקיסיסט הקשר הזוגי מתקדם מאוד מהר ואת בטוחה שהתמזל מזלך והכרת את גבר החלומות.

שימי לב, תוך פרק זמן קצר מאוד הוא יתחיל להשתלט לך על הזמן, ישלח עשרות הודעות עמוסות במחמאות וימלא את כל יומך, יפנק אותך בהגזמה בארוחות והפתעות, יזמין לכם נופש בחו"ל, לא יפסיק להחמיא לך כמה את מדהימה ומיוחדת ולהגיד לך שאת האחת שלו שהוא חיכה לה כל חייו וכמה טיפש היה מי שלא חטף אותך עד היום ומהר מידי הוא יגיד לך "אני אוהב אותך" ואופס' רק הכרתם ואת מוצאת את עצמך במערכת יחסים רצינית ומחייבת ואת מאושרת ובעננים וכולך זורחת ופורחת מכל הטוב הזה שנפל בחלקך ואז הוא מפתיע ואומר לך שהוא "חולם לתחתן איתך" ומספר לך איך תיראה החתונה ומה תלבשו…והוא מתרוצץ סביבך ודואג לך ומרעיף עלייך אין ספור גילויי אהבה והערצה ואת מאוהבת עד השמיים ונופלת ברשתו.

התקופה המסחררת הזו קצרת מועד!

אחרי שנפלת ברשתו של הנרקיסיסט הרעפת האהבה הופכת בפתאומיות לפיזור רעלים תוך הפעלת מניפולציות רגשיות ומילות ההערצה נהפכות למילות הקטנה והשפלה.

והוא לאט.. לאט… יבודד אותך כך שהוא יהיה כל עולמך, הוא יפעיל מניפולציות ויספר לך כמה ההורים שלך לא אוהבים אותך והחברות שלך יפגעו בך ויגרום לך לפתח תלות בו ובמערכת הזוגית שלכם ויביא אותך למצב שזה כל מה שיש לך. והוא יזלזל בהצלחות שלך ובשאיפות שלך ויחבל בכל מה שחשוב לך ואת אוהבת לעשות ויפגע ברגעים משפחתיים ובימי הולדת ובכל אירוע שהם לא נמצאים במרכזו והכול במניפולציות רגשיות ושקרים שהם כה מצטיינים בהם וכך את מוצאת את שאיפותייך וחלומותייך נבלעים במבול הציפיות והדרישות הבלתי פוסקות שהוא מציב בפניך ואת חשה כצל של האישה שהיית לפני שהכרת את בן הזוג הנרקיסיסט עימו את חיה והקמת משפחה.

נרקיסיסט מתאפיין בחוסר אמפתיה כלפייך ולסבלך ויטרח להזכיר לך מדי יום ביומו מדוע את לא טובה מספיק ולמה את חסרת ערך וכך את נתונה להשפלה יום יומית הכוללת הערות ארסיות ותחושת מחנק שנובעת ממניפולציות רגשיות מתמשכות.

המריבות עם נרקיסיסט גורמות לך לתחושת חוסר אונים מוחלטת. את תמיד אשמה והוא משפיל אותך ופוגע בך ללא רחמים ומשתמש במילים קשות מאוד, קם והולך ו/או מפסיק לדבר איתך למשך תקופה ארוכה והכול נעשה בדרך מניפולטיבית שגורמת לך להרגיש שאת האשמה והוא הקורבן!

אבל את לא שוכחת את התקופה של גילויי האהבה והערצה ואת כל המחמאות, הדאגה והפינוקים שקיבלת ממנו ואת, גם לאורך שנים, משכנעת את עצמך שאת חיה עם בן אדם מדהים שישתנה ויחזור להיות האדם שהכרת – ואת מוכנה לעשות הכול אבל, הכול כדי שהטוב שהיה לך יחזור.

וכך את חיה במערכת רעילה עם אדם שמשקר לך ללא הפסקה, חסר כל אמפתיה ורגישות אלייך, לעולם לא אשם, לעולם לא לוקח אחריות, הוא תמיד צודק ואת תמיד טועה, הוא מושלם ואת אפס ואף אחד לא ייקח אותך כי את לא שווה – ואת מרגישה אשמה ומפחדת לעשות צעד למען החירות שלך.

ובלי לשים לב נכנסת למעגל התעללות נרקיסיסטית שקשה מאוד לצאת ממנו.

נרקיסיסט לא משתנה וברגע שהא לכד אותך ברשת שלו – הוא לא ישחרר אותך בקלות.

החברות והסביבה לא מבינים על מה את מדברת, הפער בין הרושם החיצוני לבין ההקטנה שאת חווה גורם לכולם לחשוב שאת לא בסדר שהרי, בן הזוג שלך הוא אדם מדהים ובמקום עבודתו הוא מצליח ואדם אהוב ושוב את בתחושה – שאת האשמה ולבד!

לנרקיסיסט יש יכולת לתמרן את הסובבים אותו ולעוות את האמת שאת מודעת לה ומצב דברים זה תורם אף הוא להחמרה בתחושת המחנק שאת חווה.

אותו ניגוד חריף בין האדם שמתחזק הנרקיסיסט כלפי חוץ לבין השפעתו ההרסנית עלייך מעצים את תחושת הבדידות שאת חווה. בעוד שהסביבה של הנרקיסיסט מתפעלת מהקסם, השנינות והביטחון העצמי שהוא מקרין, את יכולה להעיד על צד אחר "נסתר" באישיות שלו, המתאפיין בהתעללות רגשית, ביקורת מתמדת והתעלמות מוחלטת מהצרכים ומהרגשות שלך.

וכך, את מוצאת את עצמך במערכת יחסים רעילה במשך שנים שבה הנפש והאישיות שלך נרמסת ואת שרויה בפחד שמונע ממך לקום באומץ ולעשות צעד למענך!

מזדהה עם הכתוב מעלה? החלטת להתגרש? גירושין מנרקיסיסט הם לרוב גירושין קשים.

את לא לבד!

נעים מאוד, אורלי מואיגר אביגדור, עו"ד ומגשרת בתחום דיני המשפחה.

גם אני חוויתי התעללות נרקיסיסטית לא קלה.

הייתי שם, אני יודעת בדיוק מה חווית ומה את מרגישה.

ההתמודדות עם ההפרעה אילצה אותי ללמוד אותה לעומקה ואת מאפייניה וכיום, מניסיוני האישי,  הנני מכירה היטב את דפוס ההתנהגות של אדם בעל הפרעת אישיות נרקיסיסטית ודרך המחשבה המעוותת והרעה שלו.

בשל הקשיים הטמונים בהתמודדות עם גירושין מבן זוג נרקיסיסט, חשוב לקבל הכוונה מקצועית ואישית מגורמים מקצועיים שמכירים את ההפרעה ובאמתחתם הניסיון הנדרש כדי לסייע לך לפתוח בדף חדש.

בעברי הייתי יועצת זוגית, מאמנת למערכות יחסים ומאמנת להעצמה אישית וטיפלתי בזוגות רבים כל זאת, בצירוף הידע שצברתי והניסיון האישי בתחום הנרקיסיזם יש לי את היכולת להעניק לך ערך מוסף שחורג מייצוג משפטי גרידא, הכולל ליווי אישי ומקצועי המותאם אסטרטגית להליך גירושין מנרקיסיסט, במטרה להשיג את התוצאה המשפטית האופטימלית עבורך ולהוציא אותך ממעגל ההתעללות שחווית, בראש מורם.

לקוחות ממליצים

איקון שירותי המשרד

גישור לגירושין

איקון שירותי המשרד

הסכמים

איקון שירותי המשרד

גירושין

איקון שירותי המשרד

צוואות וירושות